top of page

OiOi SIKÇA SORULAN SORULAR

 

OiOi ürünleri hangi malzemeden üretilir?

Tüm OiOi ürünleri %100 premium silikondan üretilir. Gıda sınıfı silikon, camın ham maddesi olan silis kumundan elde edilir ve bebek-çocuk ürünlerinde kullanılabilecek en sağlıklı alternatiflerin başında gelir.

 

Silikon plastik midir?

Silikon petrol türevi değildir. Kanserojen madde içermez. Yüksek sıcaklıklarda zararlı salınımlar yapmaz. Plastik, BPA, BPS, Latex, Fatalat ve Toxic madde içermez.

 

Silikon ürünleri nasıl temizleyebilirim?

Statik elektrik yükü sebebiyle ortamdaki tozu üzerine çekebilen silikon ürünleri sıcak ya da ılık su ile elde yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

 

Ürünümde oluşan yemek kokusunu nasıl giderebilirim?

Sıklıkla olmasa da bazen güçlü tat ve koku içeren gıdaların ürün üzerinde bekletilmesi; cam, metal, plastik gibi diğer materyallerden üretilen ürünlerde olduğu gibi, silikon ürünlerde de koku oluşumuna neden olabilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.

 

Ürünümde oluşan deterjan kokusunu nasıl giderebilirim?

Ürünün temizlenmesi esnasında kullanılan suyun sıcak-soğuk dengesi, deterjan içeriğindeki koku verici etken maddeler (bebek deterjanları dahil) sıklıkla olmasa da bazen koku oluşumuna neden olabilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.

 

Ürünü henüz kullanmadım ama kötü bir koku var. Ne yapabilirim?

Tüm ürünlerimiz gıda sınıfı “%100 Premium Silikon"dan üretilmektedir. Gıda sınıfı silikon tatsız ve kokusuz bir ham maddedir. Ancak bazen ürünlerin uzun süre ambalaj içerisinde beklemesi nedeniyle havasızlık kaynaklı koku oluşumları meydana gelebilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz.

 

OiOi ürünleri bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Teknik olarak silikon ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir fakat tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi OiOi ürünlerini de elde yıkamanızı tavsiye ederiz.

OiOi ürünleri fırına ve mikrodalgaya girebilir mi?

Farklı ısı derecelerine karşı dirençli olan silikon ürünler, ambalaj üzerindeki talimatlarda aksi belirtilmedikçe 200 dereceye kadar fırına ve mikrodalgaya girebilir. Ayrıca buzdolabı ve derin dondurucuda da rahatlıkla kullanılabilir.

 

OiOi Porsiyon’un vakumu çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Vakum sistemi dikey olarak çalışan bir sistemdir. Yani ürünü yukarı doğru çektiğinizde direnç göstermesi, vakumun doğru çalıştığının bir göstergesidir. Yatay olarak çekildiğinde ise ürünün tabanı hava alacak ve kolayca yüzeyden ayrılacaktır. Bu durum, bütün vakumlu ürünlerde görülen doğal bir durumdur. OiOi Porsiyon’un vakumu kuru, temiz ve pürüzsüz yüzeylerde yüksek performans göstermektedir. Bir yapışma ve sabitlenme anlamına gelmeyen vakum özelliğinin üründe bulunma amacı, bebeklerin ek gıdaya geçtikleri ilk aylardan itibaren aile sofrasına katılımlarına destek olmak ve beslenme saatlerini daha keyifli hale getirerek annelerin hayatını kolaylaştırmaktır.

 

OiOi Kapaklı Kase’nin vakumu çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Vakum sistemi dikey olarak çalışan bir sistemdir. Yani ürünü yukarı doğru çektiğinizde direnç göstermesi, vakumun doğru çalıştığının bir göstergesidir. Yatay olarak çekildiğinde ise ürünün tabanı hava alacak ve kolayca yüzeyden ayrılacaktır. Bu durum, bütün vakumlu ürünlerde görülen doğal bir durumdur. OiOi Kapaklı Kase’nin vakumu kuru, temiz ve pürüzsüz yüzeylerde yüksek performans göstermektedir. Bir yapışma ve sabitlenme anlamına gelmeyen vakum özelliğinin üründe bulunma amacı, bebeklerin ek gıdaya geçtikleri ilk aylardan itibaren aile sofrasına katılımlarına destek olmak ve beslenme saatlerini daha keyifli hale getirerek annelerin hayatını kolaylaştırmaktır.

 

OiOi Kapaklı Kase’yi çantamda taşıyabilir miyim?

Ürünümüzün kapağı, yemek sonrası kalanların saklanmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kapak, sızdırmazlık özelliği taşımamaktadır. Silikonun yumuşak yapısı sebebiyle, ürünümüz içi dolu şekilde çantada taşımaya uygun değildir.

 

OiOi Emzikli Uyku Arkadaşı’nın emziği çıkıyor mu?

Ürünümüzün tek parça halinde tasarlanmıştır. Emzik kısmı Uyku Arkadaşı’na sabittir ve çıkartılabilir değildir.

 

OiOi Emzikli Uyku Arkadaşı’nı nasıl temizleyebilirim?

Ürünümüz oyuncağı ile birlikte elde veya sterilizatörde temizliğe uygundur.

 

OiOi Emzikli Uyku Arkadaşı’nın emziği tek boy mu?

Ürünümüzün emziği anne göğsüne benzer anatomik formu ile tek boydur ve 0-18 ay arası kullanım için uygundur.

 

Satın aldığım ürünün üzerinde Minikoioi yazıyor. Bu ürün sahte mi?

Minikoioi ürün gamı, özellikleri ve kalitesi OiOi markamızla birebir aynı olan tescilli yurt dışı markamızdır ve üretici firma olarak garantimiz altındadır. Minikoioi markalı ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

 

OiOi ürünleri nerde üretiliyor?

Tüm OiOi ürünleri %100 Türk malıdır ve ortamında karbon salınımı olmayan, bağımsız test kuruluşları tarafından A puan almış Bursa’daki fabrikamızda üretilmektedir.

 

OiOi ürünleri neden bu kadar pahalı?

%100 premium silikon yüksek maliyetli bir ham maddedir. Bununla birlikte bu tür silikondan üretilen ürünler kullanım talimatlarına uyulduğu sürece yıllarca kullanılabilir. Çatlamaz, kırılmaz, deforme olmaz, dolayısıyla ekonomik bir seçenektir.

 

Sitenizden neden sipariş veremiyorum?

Üretici firma olarak perakende satışımız ve e-ticaret kanalımız yoktur.

 

Online alışverişlerde kargo ücreti öder miyim?

Kargo ücretlendirmeleri yetkili satış noktalarımızın satış-sipariş politikalarına göre değişkenlik göstermektedir.

 

OiOi ürünlerini nasıl sipariş edebilirim?

Ürünlerimizi yetkili satış noktalarımızdan satın alabilirsiniz. Tüm yetkili satış noktalarımıza www.oioiturkiye.com adresimizde “Daha” sekmesinin altında yer alana “Satış Noktalarımız” bölümünden ulaşabilirsiniz.

bottom of page