Silikon Nedir?

 

Silikon, camın hammaddesi olan silis kumundan elde edilir. Camın yumuşak hali olarak ifade edilebilir. Silikon, insan vücudu ile uyum sağlayabilen en sağlıklı maddelerden biri olduğu için hem medikal hem de gıda sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Silikon Nasıl Kullanılır?

 

Silikon, esnek ve pratiktir; sıcağa dayanıklı bir madde olduğu için deforme olmaz, kırılmaz, çatlamaz. Bu yüzden de hayatımızı kolaylaştırmak adına pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolaylıkla temizlenir. Ancak doğal bir madde olduğundan elde yıkama yapılması tavsiye edilir. Silikon, mikrodalga, fırın, buzdolabı ve derin dondurucuda rahatlıkla kullanılabilir.

 

Silikon sağlıklı mıdır?

 

İçerisinde insan sağlığı için zararlı maddeler yoktur.

OiOi ürünleri silikondan mı üretilir?

 

Tüketiciye olan sorumluluğunun bilincinde olan OiOi'nin tüm ürünleri %100 silikondan üretilmektedir.  OiOi; BpA, PVC ve fatalat içermeyen yüksek kalite ürünlerinin Avrupa Birliği Güvenlik Standartları’na uygunluğunu akredite olmuş uluslararası test kuruluşları tarafından test ettirip, onaylatmaktadır. 

 

Silikon ürünler seçerken nelere dikkat etmeli?

 

Silikon ürünler seçerken %100 silikondan üretilmiş markalı ürünler seçmeye özen göstermek gerekir. Bakanlık izni alınmış, menşei belirtilmiş ürünlerin alınması tavsiye edilir.